7 Najlepszych miejsc na sesję ślubną lub portretową w Stalowej Woli

Wybrałem dla Was 7 miejsc w Stalowej Woli i okolicy w których można zrobić sesję ślubną i nie tylko ślubną.

Wybór miejsca na sesje zdjęciową może być dość trudnym zadaniem. Często pytamy znajomych czy szukamy odpowiedzi w Internecie. Jednak trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedz. Dlaczego? Gdyż każdy z nas widziałby się w innym miejscu, stylizacji czy porze dnia. Stalowa Wola to jedno z głównych miejsc mojej pracy, więc przychodzę do Was z propozycją kilku miejsc na sesję ślubną (i nie tylko) w Stalowej Woli i okolicy. Wybrałem dla Was 7 miejsce Stalowej Woli i okolicy, w których można zrobić sesję ślubną, narzeczeńską czy indywidualną (wszystkie chwyty dozwolone).

 

1. Park Podworski

Znajduje się w Charzewicach- dzielnicy Stalowej Woli. Park został założony przez ród Lubomirskich w XVIII wieku. Charakteryzuje się ogromną powierzchnią oraz aranżacją w stylu romantycznym, dzięki czemu mamy do dyspozycji malownicze alejki z rzadkim starodrzewem. Znajdziemy tutaj piękne alejki, rzeczkę z wysepką i mostki. Na terenie parku znajdują się również podworskie zabudowania. Jednym z nich jest pięknie odrestaurowana Oficyna Pałacowa Ordynata, w której odbywają się przyjęcia weselne oraz inne wydarzenia okolicznościowe. Jest to świetne miejsce na mapie Stalowej Woli na sesje ślubną szczególnie jesienią, gdzie całe jest w cudownych kolorach Polskie złotej jesieni. Co najważniejsze park daje dużo możliwości i różnorodności w zdjęciach.

 

 

2. Opuszczone szklarnie w Charzewicach

O tym miejscu nie ma żadnej historii lub jej jeszcze nie słyszałem. Same szklarnie znajdują się bardzo blisko parku, wręcz można by powiedzieć, że kiedyś należały do rodu Lubomirskich(możliwe, że hodowali w tym miejscu własne owoce i warzywa). Dziś o nie nikt nie dba, ale dzięki temu mają swój naturalny dziki wygląd. W połączeniu z zachodzącym letnim słońcem potrafią dziać się tam niesamowite rzeczy, dokładając do całości zakochanych mamy cudowne piękne kadry pełne miłości i ciepłego słoneczka. Takie właśnie są Charzewickie szklarnie w Stalowej Woli widziane moim okiem.

 

 

3.Park Miejski w Stalowej Woli

To miejsce znajduje się w centrum miasta. Kilka lat temu zostało przebudowane i moim zdaniem była to bardzo dobra decyzja. Powstał tam sztuczny strumień górski, deptak, mostki, fontanna i ławeczki. Była to pierwsza część przebudowy a w późniejszych latach stworzono tam również wodny plac zabaw oraz park linowy, który można wykorzystać przy bardziej szalonych sesjach zdjęciowych. Bardzo często robię tam sesje zdjęciowe głównie narzeczeńskie. O zachodzie słońca można skorzystać ze wzniesienia, które daje widok na cały park a pięknie przebijające się słońce przez drzewa robi magiczną atmosferę.

 

 

4. Rozwadów

Rozwadów tak samo jak Charzewice jest dzielnicą Stalowej Woli. Znajdziemy tam park, ale również stary rynek. Klimat starego miasta jest idealny do sesji, a jeśli interesujecie się koleją możemy skorzystać z kilku peronów oraz dawnych stacji kolejowych. Przy dworcu PKP znajduje się także zabytkowa lokomotywa co może być dodatkowym punktem sesji zajęciowej w tym miejscu. W pobliżu mamy również Muzeum regionalne z pięknym ogrodem i idealnie zielonym trawnikiem.

 

 

5. Błonia Nadsańskie w Stalowej Woli

Ogromna przestrzeń zagospodarowana nad rzeką San od strony Pysznicy. To miejsce powstało w 2018 roku i nadal jest rozbudowywane. Oprócz ogromnych terenów zielonych mamy dostęp do drewnianych deptaków znajdujących się tuż nad rzeką. Do dyspozycji są mini plaża i siedziska zaraz przy brzegu rzeki. Wybierając się w dalszą podróż możemy skorzystać z różnych ścieżek, które zaprowadzą nas do mini parku z ogromnymi drzewami. Bardzo ciekawą opcją jest wykorzystanie tego miejsca na sesje nocną, ponieważ całe jest oświetlone. Zrobiłem tam już kilka sesji narzeczeńskich i każda z nich wyszła fenomenalnie!

 

 

6. Park Jordanowski

 Ogród Jordanowski w Stalowej Woli powstał z inicjatywy lekarza Henryka Jordana. Służyć miał do wypoczynku i uprawianiu sportów dla dzieci do lat 15. Jego układ urbanistyczny, nasadzenia zieleni wzorowane były na założonym w Krakowie w 1889 roku pierwszym tego typu obiekcie w Europie. Wcześniejszy tekst o parku zaczerpnąłem z Internetu, ponieważ niestety wiem niewiele o tym miejscu. Największa zaletą tego ogrodu jest mała ilość osób odwiedzających, a to zapewne dlatego iż sam park jest mocno zaniedbany, jednak idealnie nadaje się na sesje portretowe i dla par. Prócz samego parku jest tam kilka nowoczesnych budynków KUL-u co daje nam spore możliwości do działania takich jak odbite postacie w szkle. 

 

 

7. Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli i okolice

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, który kilka lat temu przeszedł modernizacje daje dużo możliwości działania. Przy budynku znajduje się spora część zadaszona idealna, gdy potrzebujemy ratunku przy nieoczekiwanej zmianie pogody. Budynek Miejskiego Domu Kultury otacza duża ilość drzew i terenów zielonych, jest też fontanna jednak aktualnie chyba nieczynna. Znajdziemy również do dyspozycji barierki, schodki, duże drzwi i ściany w jednolitym kolorze. Na przeciwko jest stary "parking" z budkami, gdzie kiedyś prowadzono handel, a zaraz za nim jest kolejny teren zielony ze starodrzewem.   

 

  

Stalowa Wola to ciekawe miasto i myślę, że każdy znajdzie odpowiednie miejsce na sesje dla siebie. Oczywiście jest to tylko kilka przykładów, ponieważ jest też teren dawnej Huty Stalowa Wola jak i otaczające miasto piękne lasy.

Kończąc wywody odnośnie miejsc to każde z nich jest świetne by wykonać piękną sesję ślubną czy portretową, ponieważ najważniejsza jest dobra współpraca i emocje, które fotograf uwiecznia na zdjęciach.

 

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.